Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzhůru na tmou zahalený Kokořín!

2. - 4.listopad 2017


Teambulding, který probíhal v listopadu roku 2018 byl zasazený do oblasti Kokořínska. Zde firma pronajala chatu Milču. Musím říci, že byla velice pěkná a útulná. Večer jsme byli pozváni firmou na večeři do nedalekého hostince Malba. Hospodská kuchyně zde byla opravdu znát. V hospodě nám nabídli čelovky, většina lidí tuto možnost odmítla. Poté jsme za tmy vyrazili na hrad Kokořín.

img_1851-horz.jpg

Samotná cesta byla dosti zajímavá. Šlapat po skalnatých schodech a nerovnostech byla na vyvrknutí kotníku jako dělaná. Já měl ještě poznamenaný "Elmem". Při příchodu na Kokořín se nás ujala paní provádějící. Nabídla nám, zda chceme chodit je při svitu baterek v prostorách hradu, nebo jestli chceme nechat rozsvítit místní reflektory. Zkusili jsme obě varianty. Historie hradu na nás působila ve tmě s větší intenzitou.

img_1808-horz.jpg

Navštívili jsme místní komnaty s vystavenými rekvizitami, sklepení a neopomněli jsme ani navštívit hradní věž, odkud byla vidět do dálky jen a jen tma. Po prohlídce jsme pokoupili suvenýry a vydali se k pípě na Milču.

Druhý den jsme měli naplánovaný pěší výlet do Mšena po modré stezce. Cestou jsme navštívili přírodní útvar Pokličky, kde si kolegové z nás udělali srandu a vytvořili falešnou kešku. Během cesty lesem jsme si zahráli i hru , kterou bych nazval asi jako "Věřte, nevěřte...". Vytvořili se dvojice a jednomu se zavázaly oči. Druhý ho vedl a tak se museli dostat přes nástrahy, který místní les nabízel.

img_1818-horz.jpg

Po příchodu do Mšena jsme obsadili místní restauraci U Zlatého lva (ta byla snad jako jediná otevřená). Tam jsem si dal jen polévku - já bez rohlíku, protože prostě už nebyl. Polévka byla evidentně nejmenší zlo, protože to co dostali kolegové. No radši už tento podnik nenavštěvovat. Po "výborném" obědě jsme odcestovali busem, který náš sbor obsadil téměř celý, do vedlejší vesnice Lobeč.

img_1826.jpg

Tam jsme měli objednanou prohlídku místního pivovaru. Tuto prohlídku doporučuji. V rámci prohlídky jsme měli i ochutnávku piv.

img_1832-horz.jpg

Poté jsme se vydali zpět auty na Milču, kde jsme celý výlet zapili a dopili zásoby. Druhý den ráno jsem musel brzy ráno cestovat do Prahy, protože mě čekala cesta na Horu sv. Kateřiny, kde se odehrával první ročník Candrbálu.


Tento výlet v číslech

vystrizek.pngVzdálenost pěší cesty: cca 6,1 km

Nejnižší nadmořská výška: 236 m

Maximální nadmořská výška: 397 m

Celkem nastoupáno: 267 m

 

 

 
 

 

Portrét


Kontakt

facebook.com/pavel.jurinec

Geocaching.comStatistiky

Online: 1
Celkem: 13496
Měsíc: 142
Den: 5