Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kýšovický vodopád

16. červenec 2017V tomto slunečném dni maminka na chatě opět držela vařečku v ruce, tak jsem ji přemluvil... jestli nechce zajet na výlet. Tak jsme tedy vyrazili. Chtěli jsme navštívit procházkou Kýšovický vodopád, který se nachází u Celné v Krušných horách. Pomocí mého oblíbeného dopravního prostředku jsme se dostali do údolí Pod Celnou. Mezi místními chatkami jsme zaparkovali. Člověk jako by narušoval místní rodinnou atmosféru chatařů, proto jsme se raději zeptali za můžeme na tomto místě zaparkovat. Bez jakéhokoliv problému jsme obdrželi povolení. Dále jsme se vydali po Císařské cestě pěšky směrem na jih.

file0038-horz.jpg

Cesta údolím je lemována skalami a za zvuku potůčku rychle ubíhala. V minulosti proběhlé rozvodnění Prunéřovského potoku je ještě znát.  Po přibližně dvou kilometrech jsme odbočili z modré turistické cesty na pravou stranu, přeskočili potok a hrnuli se směrem do svahu. Ten se postupně stával příkřejší. Potkávali jsme mnoho sestupujících lidí. Cesta směrem k vodopádu byla tak příkrá, že se po čase muselo lézt po čtyřech. Vycházelo to přibližně 100 výškových metrů na 200 metrů dálkových. Po chvilce jsme přelezli jednu větší skalku a vodopád se nám odkryl. Okolní stěny ze skal tu tvoří hezkou útulnou atmosféru, stvořenou přímo na piknik a mazlení - vyvolá ve vás takový ten příjemný pocit, když si vytvoříte doma bunkr a nikdo na vás odnikud nemůže. Vodopád je opravdu vysoký, v součtu výškových metrů všech kaskád přibližně 25 metrů.

file0053-horz.jpg

Po prohlédnutí vodopádu se všech možných stran jsme se vydali zpět k motocyklu. Jelikož jsme nechtěli jít stejnou cestou, vydali jsme se od vodopádu směrem nahoru do svahu - vedla tudy cestička. Po výlezu  z lesa nás nemile překvapilo, že cesta zde končí. Před námi louka s ohradníkem a silnice daleko. Naštěstí je mamka pro všechnu prču, ohradník jsme podlezli a 20170716_121312.jpgvydali se loukou s krávami směrem k silnici, po které jsme pak došli zpátky k vozidlu. Dále jsme si pak udělali výlet přes Měděnec na Klínovec. Na Měděnci jsme se stavili na jídlo v Restauraci Mědník - katastrofa. Na to, že jsme si objednali hotovky, tak jsme čekali přibližně 40 minut.  Když už se ke mě blížila servírka s talířem, tak ke mě pouze položila příbor a jídlo odnesla k jinému stolu. Takový prostě prank pro zlepšení nálady. Po jídle jsme se tedy vydali na Klínovec. Tam nás překvapilo, že je objekt na vrcholu v havarijním stavu. Celá oblast Klínovce je opravdu moc hezká. Cestou zpátky jsme jeli zkratkou před Německo, kde bylo spousta uzavírek. Nějakým způsobem s přirozeným uměním němčiny jsme se vymotali a dojeli zpátky k chatě. 

file0074.jpg

 


Tento výlet v číslech

dsa.pngVzdálenost pěší cesty: cca 4,2 km

Nejnižší nadmořská výška: 610 m

Maximální nadmořská výška: 749 m

Celkem nastoupáno: 163 m

 

 
 

 

Portrét


Kontakt

facebook.com/pavel.jurinec

Geocaching.comStatistiky

Online: 1
Celkem: 9196
Měsíc: 258
Den: 4